Kalorifer Peteği Temizleme

A+ A- 

Kalorifer Peteği Temizleme

Kalorifer Petek Temizliği

 

Isınma problemi yaşayan evlerde sadece petek temizliği veya tesisat temizliği yaparak çözüm bulamazsınız. Tecrübeli ustalarımız peteklerin neden ısınmadığı ile ilgili sorunun kaynağına inerler. Kalorifer petekleri ters bağlanmış olabilir bu gibi sıkıntıları anlamak profesyonel ustalarla ancak çözülebilir. Yetiştirdiğimiz elemanlar petek temizliği konusunda dairelerde yaşanan ısınamama problemlerini bizzat görerek tecrübe kazanmış ekiplerden oluşmaktadır. Bazı evlerde yeterli büyüklükte kombi ve tesisat çekilmemiş olması peteklerinizin gerekli seviyede ısı transferi yapamamasına sebep olur. Sıcak suyun kombinizden çıkış yapıp tesisat borularınızdan radyatörlere giriş yapana kadar olan kısımlarda bütün olumsuz sonuçlar ortaya çıkarılır. Yapılan tesisat yıkama işlemi sonucunda evinize gelen firma yada şahıslar bu tür açıklamaları yapamıyorsa yaptırdığınız bütün petek temizleme işlemlerini bir daha gözden geçirmenizi öneririz.

 

Tesisat ve petek temizliği nasıl yapılır ? Öncelikle bu yazıyı yazmamızdaki amaç peteklerini temizletecek müşterilerimizi aydınlatmaktır. İşinizi ister firmamıza istersenizde farklı bir firmaya verin ama bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Tesisat temizliği yapmaktaki amaç tesisatın içerisindeki kireç ve tortuyu kimyasal ilaç kullanarak dışarıya çıkarmaktır. Fakat akıl almaz derecede tesisat temizleme yöntemleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri müşterinin evine servis elemanları giriyor ve kalorifer tesisatının içerisindeki kirli suyu boşaltıyor. Buraya kadar herşey normal fakat tesisatın içerisine temizleme kimyasalı adı verilen bir sıvı atılıyor ve tesisat kapatılıp çıkılıyor. Sizce içeriye atılan kimyasal peteklerinizin içerisinde temizlik yapabilir mi? Bizce yapmaz neden mi? Temizlik yapsa bile içerde ilaç kireci pası sökecek, peki bu sökülen tortular nereye gidecek buharlaşacak değil. İlaçlama yapıldıktan 30-45 dakika sonra pislikler dışarıya alınmazsa yine peteklerin dibine çökecek ve ısı problebleminiz tekrarlayacak. Ayrıca temizleme kimyasalı asit özelliğine sahip bir yapıdadır. Tesisatın içerisinde bir saatten fazla durduğunda içerde kireçle karşılaştığı noktada tepkime başlayacak ve gaz çıkaracaktır. Bizde petek temizliği yapıyoruz ilacın 100 mililitresi içerde kaldığında biz gittikten 1 saat sonra kombinin basıncı yükselir ve emniyet ventilinden su atmaya başlar. Peki sizin tesisatınızda neden problem çıkmıyor? Çünkü tesisatınızın içerisine temizleme kimyasalı atılmıyor sadece koruma kimyasalı bırakılıyor. Piyasa değeri 15-25 TL olan ilaçlar ne kadar koruyacaksa tesisatınızı bu içeriye koyulan kimyasallar da o kadar koruyor. Asit olmadan da tesisattaki kireç nasıl çıkarılıyor onu pek anlamış değilim. Anlatacaklarım bu kadar tesisatınızı ve peteklerinizi temizletirken bi kez daha düşünün içeriye atılan kimyasalların mutlaka yetkili ağızlardan içeriğini öğrenin. Plastik kabın içerisindeki sıvı boyalı su bile olabilir. Bunları nerden mi biliyoruz bu işte kendini büyük firmaymış gibi gösteren eli anahtar tutmasını bile bilmeyen yani su tesisat ustası olmayan bu işe sırf para kazanma amaçlı giren çok vatandaş tanıyoruz. Bu işi sektöre kazandırmış biri olarak işinizi verirken telefonda güzel ses tonu ile değil telefonda karşınıza çıkan kişinin sorduğunuz sorulara cevap verebiliyormu veremiyormu diye kontrol edin.


Kalorifer Petekleriniz Isıtmıyorsa Bir Kısmı Isınıyor bir kısmı ısınmıyorsa kalorifer peteğiniz sadece kendini ısıtıyorsa. Kalorifer peteklerinizin Temizlenme vakti gelmiş demektir kalorifer petekleriniz zaman içinde içerisinde kurum bağlamaktadır buda kombinizi kaç derecede yakarsanız yakın peteklerinizn ısınmamasına sebeb olur sizde kalorifer petek temizliği yaptırmadıysanız bizi arayabilirsiniz peteklerinizi makineler aracılığıyla kimyasallarla yıkayıp içerisindeki kurumları temizliyor ve ilk günkü gibi tekrar ısı elde ediyoruz . Hem Yakıttan Tasarruf Etmek Hemde Isınmak İstiyorsanız Bizi Arayabilirsiniz pratik tesisat hızlı ve güvenilir.

 

Kalorifer peteklerinizi belli periyodlarla temizliğini yaptırdığınız takdirde hem yakıt tasarrufu sağlarsınız hemde kombiniz rahat çalışarak daha uzun ömürlü olur.Peteklerinizi temizletin üşümeyin

Pratik Tesisat

 ARA

YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER