Kalorifer Petek Peteği Temizleme

A+ A- 

Kalorifer Petek Peteği Temizleme

Kalorifer Petek Peteği Temizleme

Kalorifer Petekleriniz Isıtmıyorsa Bir Kısmı Isınıyor bir kısmı ısınmıyorsa kalorifer peteğiniz sadece kendini ısıtıyorsa. Kalorifer peteklerinizin Temizlenme vakti gelmiş demektir kalorifer petekleriniz zaman içinde içerisinde kurum bağlamaktadır buda kombinizi kaç derecede yakarsanız yakın peteklerinizn ısınmamasına sebeb olur sizde kalorifer petek temizliği yaptırmadıysanız bizi arayabilirsiniz peteklerinizi makineler aracılığıyla kimyasallarla yıkayıp içerisindeki kurumları temizliyor ve ilk günkü gibi tekrar ısı elde ediyoruz . Hem Yakıttan Tasarruf Etmek Hemde Isınmak İstiyorsanız Bizi Arayabilirsiniz Pratik Tesisat Hızlı ve Güvenilir.

Kalorifer petek peteği temizleme işlemini en az 2 yılda bir yaptırmanız menfatinize olacaktır. Isınma problemi olan evlerde genellikle peteklerin içerisinde kurum oluşmasından içerisindeki suyun çamurlaşmasından dolayı sıcak suyun tam devir daim yapamamasından dolayı ısı kaybına sebep olmakta ve meskenin ısınmamasına yol açmaktadır.

Kullandığınız  kalorifer peteklerini yazın kullanmadığınız için içerisinde kalan su  petek ve boru içlerinde kireçlenme yaparak suyun akışını engeller bu da hem sizin kombinizi yorar hemde cebinizi. Bunun için petek kalorifer petek peteği temizleme işlerinizi ihmal etmeyin.

Kalorifer petekleri temizliği kombinizin rahat çalışmasına ve arıza yapmamasına katkı sağlar temizlenen petekler su akışını kolaylaştıracağı için tasarruf sağlar. Kalorifer boru ve petekleri içerisinde sürekli dolaşan su zamanla koyu balçık şeklinde ve siyah bir renge bürünür. Petek ve boru içerisindeki  bu balçık mutlaka temizlenmeli ve içerisindeki kireçlenmiş tortu tutmuş petekler ve borular kimyasal ilaçlarla temizlenerek sistemin rahatlanması sağlanmalı bu rahatlama hem ısınmanıza hemde tasarruf etmenizi sağlar.

Kimyasal ilaçlarla temizleme derken mutlaka profesyonel ve işini dürüst yapan firmalar değilse şahıslara yaptırmanız sizin menfatinize olacaktır çünkü piyasada ne olduğu belli olmayan kimyasalarla petek peteği temizleme işleri yapanlar var bu kimyasal ilaçlar sizin boru ve peteklerinizi belki ilk kullanımda delmeyecek ama mutlaka aşındıracak ve ilerde size daha büyük bir masraf açacaktır belkide daha ilk kullanımda boru yada petekleriniz delinecek temizliği yapan usta sizin petekler ölmüş değişmesi lazım diyerek kendine değil peteklere kabahat bulacaktır.

Biz Pratik Tesisat olarak peteklerinizin yaşına madenine göre kimyasalllar kullanarak petek peteği temizliklerinizi yapıyoruz kullandığımız kimyasalları yıkamak için ayrıca temizleme kimyasallları kullanıyoruz ve içerisinde kalan kimyasalların boru yada peteklere zarar vermesinin önüne geçiyoruz

Petek yıkama işleriniz için bizi arayın.

Kalorifer peteklerinizi belli periyodlarla temizliğini yaptırdığınız takdirde hem yakıt tasarrufu sağlarsınız hemde kombiniz rahat çalışarak daha uzun ömürlü olur. Peteklerinizi temizletin üşümeyin

 ARA

YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER