Makine ile Su Kaçağı Tespiti

A+ A- 

Makine ile Su Kaçağı Tespiti

Makine İle Su Kaçağı Tespiti

Teknolojinin tüm nimetlerini kullanan firmamız,  Makineli su kaçağı tespiti yapmaktadır. Konya'da tüm semtlere ilçelere hizmet veriyoruz, su kaçağı olan yeri makine ile tespit ederek son teknoloji cihazlar ve makineler aracılığı ile problemlerinizi çözüyoruz. Eskiden olduğu gibi fayansları kıralım, duvarı yıkalım gibi bir anlayış ile çalışmayan Pratik Tesisat, siz müşterilerimizn memnuniyeti için teknolojiyi takip ederek son sistem makine ve cihazlarla yıllardır hizmet vermektedir.

Makine ile su kaçağı tespiti

Su kaçak tespiti yaptıracakların dikkat etmesi gereken en önemli şeylerin başında usta seçimi yapmasıdır. Şimdilerde eline su kaçak tespit makinesini alıp, piyasada ben tesisatçı ustasıyım, diye dolaşıp maalesef makineyi kullanmayı da bilmemelerine rağmen, deneme yanılma yöntemi ile su kaçak tespiti yapmaktadırlar. Tesisatçı olmayıp, sadece operatorlük yaparak yüksek fiyatlara tespit yapmaktalar ve size bir de ayrıca tesisatçı bulmanız gerektiğini, kendisinin sadece su kaçağının yerini tespitini yaptığını söyleyerek masraflarınızı yükseltmektedir. Böyle durumlarda gerçek bir su tesisatçısı makine ile tespit ettiği su kaçağının onarımını da yaparak, size hem zaman hem de ekonomik kazanç sağlayacaktır.

Su kaçağı nasıl tespit edilir ? diye sorduğunuzu duyar gibiyim, evin tavanına dağılmış bir su kaçağını bulma olasılığınız oldukça zordur. Sızıntı yapan borudan çıkan sular, aşağıya kaçırması için önce betonun suya doyması ve artık hücrelerine su alamayacak noktaya gelmesi ile aşağıya su kaçırmaya başlar, bu verdiği rutubet ise betonun en zayıf noktasından belli olacağı için sizi yanıltır. Şöyle anlatayım varsayalım elimizde 3 nokta var, A noktasında su kaçağı var ama B ve C noktasında da rutubet var hatta c noktasından su damlatıyor olabilir. Bu durum sizin su kaçağının C noktasında olması gerektiğini düşünmenize sebeb olacaktır, ama aslında C bölgesinde betonda bir çatlak ya da delik var, o yüzden oradan su aşağıya akıyor. Su kaçağı bulma işi oldukça zor bir işlemdir, siz de bu konu hakkında lütfen bir profesyonel tesisatçı dan hizmet alınız.

Su Kaçağı Tespiti Konya

Konya'da makine ile su kaçağı tespiti hizmeti veren ilk firma olmamız sebebi ile, diğer tesisatçılardan tecrübe olarak çok ilerde olduğumuz herkes tarafından kabul edilmektedir, sürekli kendini geliştiren firmamız  rakiplerinden hep önde olmakta, ve siz değerli müşterilerimizin sayesinde günden güne gücüne güç katmaktadır.

Termal kamera ile su kaçak tespiti nasıl yapılır? diye merak edenler varsa onu da anlatayım.:) Bu sistem oldukça sonuç odaklı bir diğer kaçak tespiti seçeneğidir, ısıya duyarlı kameralar aracılığı ile, su tesisatı içerisine verilen sıcak sıvı ile bu sıvı su da olabilir, tesisat içerisinde devirdaim ettirilen su boruları ısıttıkça, boruların geçtiği bölgeler termal kamera ile algılanmaya başlar. Termal kamera su kaçağının olduğu bölgeyi iyi takip edebilirseniz. Böylelikle suyun ilk dağılmaya başladığı noktayı rahatlıkla görebilirsiniz, dikkatli bakmakta fayda var. Tabi kamera ile tespit yaparken, yanılmamak için özenli ve dikkatli bir inceleme yapmanız da önem arz etmektedir, özellikle yerden ısıtma kaçaklarında borular yan yana geçtiği için yanılma olasılığınız bulunmaktadır.

Termal Kamera ile su kaçağı tespiti

Sizden aldığımız bu güçle teknik alt yapımız güçlendiriyoruz.

Piyasadaki en teknolojik su kaçağı tespit makinesi ile ve diğer teknik cihazlarımız ile sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz.

Su sızıntısı tespiti nasıl olur ve çözümleri nelerdir? Şimdi kısaca ondan bahsdeceğim. Binalarda bulunan boruların ek yerlerinde zaman içerisinde yapıştırıcı özelliğinin kaybolması nedeni ile su sızdırmaya başlamaktadırlar. Tabi işçilik hatası olanlar ayrı bir tartışma konusudur, ben onlara hiç girmeyeceğim, bu bahsettiğim plastik temiz su borusu içindi. Demir boru tesisatları ise, boruların çürümesinden kaynaklı sorunlar nedeniyle su sızdırmaya başlar, ayrıca gider borularında ki sızıntılarda ise, boru kırılması contalarının çürümesi ya da boruların tıkanması sebebi ile basınca giren boruların conta aralarında su sızdırmasına sebeb olur ve her ne şekilde olursa olsun, sonuçta bir su akıntısı varsa bunun giderilmesi gerekir.

 

Su kaçağı nasıl tespit edilidiğini ve onarımının nasıl olduğu hakkında  sizlere bilgi vermeye çalıştım, umarım sizin için faydalı olmuştur. Sizde bir su tesisatçısı çağırıp arızalı yeri yaptırmak istediğinizde biz buradayız ve size hizmet vermek için can atıyoruz. konyasuzriza.com

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

 ARA

YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER