Musluk Contası Nasıl Değiştirilir ?

A+ A- 

Musluk Contası Nasıl Değiştirilir ?

musluk contası nasıl değişir

Öncelikle Vanayı Kapatın. Vanayı Kapattıktan Sonra Musluğun Üzerinde Olan Kapağı Açıyoruz. Bu Kapaklar Musluk Modellerine Göre Değişebilir Ama Açılma Biçimleri Genelde Aynıdır Bir Tornavida Yardımıyla Kapağı Çıkarın.


musluk contası nasıl değiştirilir 
Daha Sonra Başlığın İçindeki Küçük Vidayı Bir Tornavida Yardımı İle Sola Doğru Çözün.


musluk contası nasıl değiştirirsiniz 
Vidayı Çözdükten Sonra Kapağı Asılarak Çıkarın Bazı Durumlarda Kireçlenmeden Dolayı Kapak Asılma İle Çıkmayabilir Bu Gibi Durumlarda Resimde Görüldüğü Gibi Tornavidanın Sapıyla Çıkış İstikametine Doğru Yavaş Yavaş Vurarak Çıkarın (Aman Musluğu Kırmayın:) 


musluk contası nasıl değişir 3 
Kapağı Çıkarmayı Başardıysanız Gerisi Kolay Demektir.


musluk contası nasıl değişir 4 
Kapağı Çıkardıktan Sonra İçerisindeki Salmastra Dediğimiz Sarı Malzemeyi Bir Anahtar Yardımı İle Sola Doğru Saat Yönünün Tersine Çevirerek Sökün.


musluk contası nasıl değişir 5 
Salmastrayı Çıkardıktan Sonra Sıra Geldi Musluğun Contasını Değiştirmeye.


musluk contası nasıl değişir 6 
Resimde Görüldüğü Gibi Contanın Hemen Önündeki Küçük Vidayı Bir Pense Yardımıyla Söküyoruz.


musluk contası nasıl değişir 7 
Vidayı Söktünden Sonra Eski Contayı Çıkarıyoruz ve Yerine Yeni Contayı Takıyoruz Sonra Baştan Beri Anlattığımız İşlemlerin Tersini Uygulayarak Salmastrayı Yerine Takıp Başlığınıda Kapatarak Kullanmaya Başlıyoruz Satın Aldığınız Contanın Yumaşak Olmasına Dikkat Edin. Musluğun Contasını Değiştirmenize Rağmen Musluk Hala Damlatıyorsa O Zaman Musluk Contasının Yatağı Bozulmuştur. Bu Yatak Raybalama Sitemi İle Bir Süre Daha Kullanılabilir Duruma Gelir. Ama Bu İşlemi Siz Yapamazsınız Bu Gibi Bir Durumda Bir Tesisatcıdan Yardım Alınız 

 ARA

YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER