Tıkanık Olan Lavabo Nasıl Açılır ?

A+ A- 

Tıkanık Olan Lavabo Nasıl Açılır ?

Lavabonuz tıkandı ve ne yapabilirim diye internet mecrasına kendiniz attınız ve çözüm arıyorsunuz. İnternet sayfalarında forumlarda birsürü şey yazmışlar bende bunları anlattıkları ne kadar doğru diye inceledim ve anlattıklarının bir çoğuna katılmadığımı gördüm bu yüzden bu yazıyı yazma gereği hissttim çünkü anlatılan şeylerin hepsi anlık çözümler kalıcı olarak bir çözüm malesef bulamadım.

Lavabo pompası anlatılanlar içerisinde en mantıklısı olmasına rağmen onunda kalıcı çözüm olabilmesi malesef çok uzak bir ihtimal çünkü pompa yöntemi ile basınç uygulanan lavabo borusundan basıncın etkisi ile su tıkalı yerden geçirilerek anlık lavabo açıldı hissiyatı vererek bir gün yada daha az bir süre lavabonuzu kullanabilirsiniz devamında tekrar tıkanacak ve bir bakacaksınız artık lavabo pompası değişmez lavabo aracı haline gelmiş ve sürekli elinizde pompa ile lavabo tıkanığı açma derdiyle uğraşmak zorunda kalacaksınız. Peki tıkanık olan lavabo nasıl açılır pompa gerçekten sonuç vermez mi. Öyle bir iddiam yok kesinlikle sonuç vermez diye birşey söylemek doğru olmaz çünkü boruda bulunan tıkanığın muhteviyatı önemli pompa yaptığınızda tıkanık olan şey ilerleyerek kalın gider borusuna geçerse sorun çözülür. Ama sürekli pomplayarak lavabonuzu açıyorsanız en iyisi bir tesisatçı çağırarak kesin çözüm bulmasını istemelisiniz.

Kimyasallar ile tıkanık lavabo açma işlemi tamamen riskli bir işlemdir çünkü nasıl ne ne kadar kullanılacağı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir çünkü kimyasallar tıkanık olan nesne ile reaksiyona girer ve ortaya ciddi bir ısı çıkar bu ısının çok yükselmesi durumunda borularınız eriyebilir ve artık bir tesisatçı çağırdığınızda size boruların değişmesi gerektiğini söyleyebilir. 

Bir diğer yöntem ince teller vasıtası ile lavabo borusu içerindeki tıkanığı açmak bunun için öncelikle uzun bir tel lazım telin ucunu kıvırın ve olta iğnesi şekline getirin ama öncelikle lavabonun sifonunu borudan çıkarıp boruya teli çevirerek itekleyin dirseklerden geçmesi için sürekli sallayarak itekleyin. Şansınız varsa ve tıkanık yakın bir bölgede ise belkide tıkanık olan lavabo açılır. Şansınız yoksa siz bir tersisatçı çağırın ve bu işi bitirin kendinizi yormadan.

 

 ARA

YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER