Tıkanık Tuvalet Borusu Nasıl Temizlenir Yada Açılır

A+ A- 

Tıkanık Tuvalet Borusu Nasıl Temizlenir Yada Açılır

Hemen hemen bir çok kişinin başına gelen tuvalet boru tıkanması sizin de başınıza geldiği için buradasınız, öncelikle geçmiş olsun, tıkanmış tuvaleti sizin kendi imkanlarınız ile açmanız çok zor ama bazı basit tıkanmalar da sizin yapabileceğiniz en mantıklı şey, bir tuvalet pompası ile pompalamak. 

Tuvalet tıkanığında pompa kullanmak zaman zaman işe yarasada, bazen daha ciddi problemler de ortaya çıkarabiliyor, mesela pompalama yaptığınızda boruya yapılan basınç dolayısıyla, belki boruları patlatmıyor ya da kırmıyor ama, ek yerlerinden su sızdırmasına sebep olabiliyor, ya da  pompanın basıncı ile tıkanan nesneyi ittirerek, dirsek dönüşüne iyice sıkışmasına sebep olabiliyor. Belki kısa süreli sorunu çözüyorsunuz ama dönüşlere sıkışan tıkanıklığı açmak daha da zorlaşıyor.

Bir de şöyle düşünün, ara kattasınız ve sizin bölüm tıkandı, pompa aracılığı ile nesneyi sizin bulunduğunuz yerden çıkardınız ama ara kolon borusunun herhangi bir bölümünde tekrar tıkandı, bu sefer üst kattan kullanılan tüm tuvalet pislikleri sizin dairenizden çıkacaktır.

Bunun yanı sıra tuvaletinizin tıkanma sebebi içerisine atılan bir nesne ya

da tuvalet kağıdı da olmayabilir. Tıkanan yer Eski bir binaysa, boruların içerisindeki kireçlenmeden dolayı tuvalet tıkandıysa zaten sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yok.

Siz en iyisi tuvalet tıkanığında bir uzmandan yardım alın. Pratik Tesisat olarak biz tuvalet tıkanığı açma konusunda size yardımcı olacak, ve çözüme kavuşturacak bilgi ve tecrübeye sahibiz, ayrıca ekonomik ve kalıcı çözümler için bizimle iletişime geçin.ARA

YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER