Yerden Isıtma Temizliği

A+ A- 

Yerden Isıtma Temizliği

Yerden Isıtma Temizliği

 

Yerden ısıtma sistemleri, ince borular aracılığıyla döşendiği için zamanla içerisinde kurum ve çamurlaşma oluşmaktadır, bu kurum ve çamurlaşma, tesisat borularının hava almaması nedeniyle içerisinde bakteri ve yosunlaşma yapar, buda kombinizin ejanjör conta ısıtma ve hafıza kartı sistemlerine zarar verir. Ayrıca Isınmanız için gereken ısıyı elde edebilmek için çok yakıt harcarsınız, örneğin kombiyi 60 derecede yakarsınız ama içerideki ısı seviyesi 20-30 derecedir. Siz de Çok Yakıyor Ama Isınamıyorsanız, Tasisatınızın Ömrü 3 Yılı Geçtiyse,  Artık yeter ısınmak istiyorum diyorsanız, siz de tesisatınızı temizletmek için bizi arayabilirsiniz.

Yerden ısıtma temizliği

 

Yerden ısıtma tesisatı nasıl temizlenir ?

 

Uygulanacak temizleme işlemi, merkezi yada bireysel olmasına göre değişmektedir.

Merkezi sistemlerde temizleme işlemi komple binanın tesisatı temizlenecek şekilde yapılmalıdır, dikkat edilmesi gereken budur bireysel olarak tesisatınızı temizletmenin merkezi kalorifer sisteminde hiç bir faydası olmayacaktır, çünkü temizliğini yaptırdığınız dairenizdeki tesisat sistem çalışmaya başladığında bina içerisinde bulunana diğer dairelerin boru içerisinde oluşan kireç ve kurumlar yine sizin tesisatınızın içerisinde dolaşacaktır. Merkezi sistemlerde kalorifer kazanı dairesinden başlayarak tüm tesisatı yıkatmak gerekmektedir.

 

Bireysel yerden ısıtma temizleme kişinin kendine ait bir tesisatı olduğundan, ve ortak kullandığı boruları olmadığı için tüm tesisatı tertemiz yapabilir ve ısınma giderlerinizi düşürebilirsiniz. Yerden ısıtmanızı temizletirken dikkat etmeniz gereken şey, temizliği yaptırdığınız firmanın kullandığı kimyasalların muhtevasıdır. Bazı firmalar maliyeti düşürmek adına kimyasalları kendileri yapmaya farklı kimyasalları karıştırarak hiç bir bilimsel veri olmaksızın deneme yanılma yöntemleri ile tesisat temizliği yapmaya çalışmaktadır. Bu gibi sorunlarla çok karşılaşıyoruz kombi arızası veren müşterilerimizn bir çoğunun yakın zamanda tesisatlarını temizlettiklerini belirtiyorlar, kombilerin içerisindeki metal aksamlara zarar veren kimyasallar ile yapılan temizleme işlemi size faydadan çok zarar verecektir, bu gibi durumlara maruz kalmamak için sizde güvenilir firmalara işinizi yaptırınız.. Biresysel sistemlerde tesisat kombi ve kollektörleri yıkattırmalısınız.


Her sistemde kullanılan takımlar ve araçlar hemen hemen aynıdır, ama yukarıda da belirttiğim gibi bu işin sırrı kimyasal çözücü ile alakalıdır, kullanılan kimyasal sorunluysa ve asitik değeri yüksek olması durumunda tesisatınıza ve kombinize ciddi hasarlar verebilir. Hatta şöyle ki komple tesisat ve kombinizi değiştirmek zorunda kalabilirisiniz. 

tesisat temizliği

Yerden ısıtma ısıtmıyor gibi bir şikayetiniz varsa bu yalnızca kireçlenmeden dolayı olmayabilir. Yerden ısıtma sistemlerinde karşılaşılan tesisatın kireçlenmesi dışında boru içerisinde herhangi bir parça olabilir veya  boru ezilmiş olabilir. Isınma sorununuz hakkında tespit ve tamir işlerinizi yapabiliceğimiz gibi her konuda fikir alışverişi içinde bizleri arayabilir destek alabilirsiniz. Günümüzde kime güveneceğimizi bilemez hale geldiğimizi üzülerek söylemek zorundayım, bu yüzden de güvenilir firmalar ile çalışmanın bizleri güvende tutacağı konusunda sanırım hepimiz hemfikiriz. Siz de yerden ısıtma temizliği yaptıracağınız firmanın geçmişini ve yaptuğı işleri araştırdıktan sonra işinizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Yerden ısıstma temizlemeARA

YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER